„Płyniemy do Aleppo” – również na basenie UŁ

W dziesięciu największych polskich miastach wszyscy, którzy chcą wspomóc najmłodszych Syryjczyków dotkniętych trwającą od siedmiu lat wojną, będą mogli wziąć udział w akcji "Płyniemy do Aleppo". Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis", które od lat pomaga potrzebującym na Bliskim Wschodzie. Jednym z basenów, na których zostanie zorganizowana akcja jest Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ przy ulicy Styrskiej 20/24 w Łodzi. Pływamy w najbliższą niedzielę 25 lutego, od 7:45 do 18:30.

 

Fundusze wspomogą działalność ośrodka "Terre Sainte", kierowanego przez ojca Firasa Lutfi, w którym odbywają się zajęcia terapeutyczne dla dzieci. Wielkim marzeniem jest basen. Sport odgrywa w rehabilitacji ogromną rolę. W zniszczonym przez wojnę Aleppo zamieszkuje zaledwie 300 tysięcy ludzi, którzy żyją w trudnych warunkach - bez elektryczności, pracy, wody. Fundusze zebrane podczas polskiej akcji pomogą spełnić marzenie o pływalni w stolicy Syrii.

Pomóc można w następujący sposób: należy zarejestrować się na stronie internetowej www.plyniemydoaleppo.pl wybierając basen oraz godzinę swojego udziału w akcji. Zarejestrowany uczestnik otrzymuje pocztą przypinkę "Płyniemy do Aleppo" oraz bilet wstępu. Po przyjściu na basen bilet wstępu wymienia się na kartę osiągnięć, wypełnianą po przepłynięciu dystansu, którą następnie należy oddać wolontariuszom w zamian za certyfikat udziału w akcji. Wyniki akcji - ilość przepłyniętych wspólnie kilometrów oraz zebrane środki - można obserwować na stronie internetowej www.plyniemydoaleppo.pl. Na tej stronie oraz na stronie Stowarzyszenia będą także zamieszczane informacje na temat realizacji marzenia młodych z Aleppo - budowy basenu w Terre Sainte.

Każdy płynący do Aleppo może przynieść na basen zebraną wśród znajomych, przyjaciół i rodziny kwotę. Zbiórka będzie prowadzona na terenie basenu w dniu akcji. Środki można przekazać wpłacając jakąkolwiek kwotę na konto Stowarzyszenia "Dom Wschodni - Domus Orientalis" tytułem "Basen". Po przepłynięciu 2410 km prowadzona będzie akcja sprzedaży kilometrów.

KONTAKT: Tomasz Grzywaczewski - 501 794 865, t.grzywaczewski@gmail.com

http://plyniemydoaleppo.pl/